RESULTS

 

11-10-2018 – THURSDAY

BEST MINOR PUPPY IN SHOW

1 place
1026. Zigzig Zum Lofty
Irish Red Setter
2 place
200. Simonaland Sandra
Beagle
3 place
448. Azja Sfora Micza (FCI)
Gonczy polski / Polish Hunting Dog
4 place
1526. Owlspoint Makin Trouble
Bracco Italiano / Italian Pointing Dog

BEST PUPPY IN SHOW

1 place
2190. Zorrazo Pure Poetry
Perro de agua espańol / Spanish Waterdog
2 place
22. Whistlewood’s Homemade Pickles
Basset fauve de Bretagne
3 place
536. Switherland Aldia Crusader
Petit Basset griffon vendéen
4 place
971. SHOW MUST GO ON z Arislandu
Irish Red Setter

BEST VETERAN IN SHOW

1 place
353. Dalmino Voodoo Vision
Dalmatinski Pas / Dalmatian
2 place
1024. Quinniver’s OLD TIME ROCK ‘N’ ROLL
Irish Red Setter
3 place
475. ETIAM Kłusująca Sfora
Gonczy polski / Polish Hunting Dog
4 place
2588. Ikon´s Guinness
Căo de agua Portuguęs / Portuguese Water Dog

BEST JUNIOR 6 GROUP FCI

1 place
430. Grandel Inwy Odszukac Wiatr
Gonczy polski / Polish Hunting Dog
2 place
321. Damian di Capo Z Hrubych luk
Dalmatinski Pas / Dalmatian
3 place
586. EVAN VTACNIK
Bayerischer Gebirgsschweisshund / Bavarian Mountain Scenthound
4 place
124. ROYAL PACK UKRAINE POCKET ROCKET
Beagle

BEST JUNIOR 7 GROUP FCI

1 place
1082. LUDSTAR LINDBERGH
Gordon Setter
2 place
982. Jetsetter Make My Father Proud
Irish Red Setter
3 place
1195. Kappahegyi Hope “Sari”
Deutsch Kurzhaar / German Short-haired Pointing Dog
4 place
905. You Are So Damn Crazy
English Pointer

BEST JUNIOR 8 GROUP FCI

1 place
2465. SUKLAAPUSUN BALDOVINO DELL’AMORE
Lagotto romagnolo / Romagna Water Dog
2 place
2658. Lordsett L.CALIFORNIA DREAM
English Springer Spaniel
3 place
1857. Caci´s Sorry I´m Always Happy
Flat Coated Retriever
4 place
1720. Dash Of Magic My Own Dream
English Cocker Spaniel

BEST OF GROUP 6 FCI

1 place
353. Dalmino Voodoo Vision
Dalmatinski Pas / Dalmatian
2 place
183. LION KING OF RING AIRIN`S STYLE
Beagle
3 place
715. Harmakhis Wisdom Aurora Floyd
Rhodesian Ridgeback
4 place
311. Eseniya dlya Nadezhdi Ksenii
Bloodhound / Chien de Saint-Hubert

BEST OF GROUP 7 FCI

1 place
1445. Ambravittoriya Amadeus
Rövidszörü Magyar Vizsla / Hungarian Short-haired Pointer – Vizsla
2 place
1549. Polcevera’s Ponente
Bracco Italiano / Italian Pointing Dog
3 place
908. Miswaki’s Believe You Can
English Pointer
4 place
1065. Cornadore ARRO
Irish Red and White Setter

BEST OF GROUP 8 FCI

1 place
1708. Galaksi Freaking Famous
American Cocker Spaniel
2 place
2276. Loch Mor Only You
Labrador Retriever
3 place
2180. Aquacrest Magic Mike
Perro de agua espańol / Spanish Waterdog
4 place
2473. ARNOLD DEL PESCHIO VICALE

Lagotto romagnolo / Romagna Water Dog


12-10-2018 – FRIDAY

BEST MINOR PUPPY IN SHOW

1 place
2858. Celebrity Sky Tora Tora
Berger Blanc Suisse / White Swiss Shepherd Dog
2 place
3468. FEBA
Chien de Berger Belge Malinois / Belgian Shepherd Dog
3 place
3552. INDIGO Dilorini
Berger de Brie / Briard
4 place
4444. ATOS KING OF RINGS
American Staffordshire Terrier

BEST PUPPY IN SHOW

1 place
6461. AL NAFISEH GHASSEDAK
Saluki
2 place
5522. ARS VIVA TRAMONTANA
Lakeland Terrier
3 place
2740. Rebelle di Monte Tonico
Australian Cattle Dog
4 place
4461. Imperial Heracles
American Staffordshire Terrier

BEST VETERAN IN SHOW

1 place
4755. Wild Touch Tipit z Hanky
American Staffordshire Terrier
2 place
2924. Karuna of Skah Dakota
Berger Blanc Suisse / White Swiss Shepherd Dog
3 place
6703. Estet Classic Delightful
Greyhound
4 place
4407. Rus Kornels Ladny Paren
Airedale Terrier

BEST OF POLISH BREEDS

1 place
4016. KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (FCI)
Tatra Shepherd Dog
2 place
3955. Farmer z Wielgowa
Polish Lowland Sheepdog
3 place
6546. AMELIA ARYA Rodu Abigeus
Polish Greyhound
4 place
514. PRAWDZIWEK Olfactus
Ogar polski / Polish Hound

BEST JUNIOR 1 GROUP FCI

1 place
2943. Wild storm Bad Boy
Border Collie
2 place
3190. Luca Ohungarikum
Komondor
3 place
3731. GRANDGABLES PLAYING THE FIELD
Shetland Sheepdog
4 place
3083. Grey Tetis Selena
Bouvier des Flandres

BEST JUNIOR 3 GROUP FCI

1 place
4775. L` End Show Mikado King Of The Ring
Bedlington Terrier
2 place
5879. AIDANTE IN LOVE WITH A BOY
Scottish Terrier
3 place
4496. Samurai Cosa Nostra Impero
American Staffordshire Terrier
4 place
5968. Zorro From Michel
Welsh Terrier

BEST JUNIOR 10 GROUP FCI

1 place
6854. Pendragon della Bassapavese
Irish Wolfhound
2 place
6361. Amanda Lear Gandamak Slovakia
Afghan Hound
3 place
6723. LLAMBERT LLYWELLYN Synergy
Whippet
4 place
6663. ILLA-BEREK CSUTORA
Magyar Agar / Hungarian Greyhound

BEST OF GROUP 1 FCI

1 place
2846. Doux of Ice Wine
Berger Blanc Suisse / White Swiss Shepherd Dog
3 place
2772. Farmarens Take Me To The Circus
Bearded Collie
4 place
4065. Cseri-Subas Csöre
Puli (pearl-white)

BEST OF GROUP 3 FCI

1 place
4539. Karballido Staffs Undisputed Line
American Staffordshire Terrier
2 place
5460. PRIDE OF AVALANCHE IZ GOLUBOI LEGENDY
Kerry Blue Terrier
3 place
5517. PAPERMAN ATLANTIS
Lakeland Terrier
4 place
5050. CRUMB’S PAPARAZZI
Cairn Terrier

BEST OF GROUP 10 FCI

1 place
6832. Absoliuti Idile Electra Brilliant
Whippet
2 place
6685. Sobers Vagabond
Greyhound
3 place
6590. VETER KALINOW
Russkaya Psovaya Borzaya / Barzoi
4 place
6313. Lady Godiva dei Raggi di Luna

Piccolo Levriero Italiano / Italian Greyhound


13-10-2018 – SATURDAY

BEST MINOR PUPPY IN SHOW

1 place
7303. SHOWTIME Gypsy Dreams
Bulldog
2 place
9417. ALEKSANDRI (VLASENKO) MEX.FCI.
Chien de Montagne des Pyrénées / Pyrenean Mountain Dog
3 place
8053. DEMETRA DE EL POLIVALENTE
Dogo Argentino
4 place
10637. Lux del Palatino Marti Stone
Zwerg-Dachshund Rauhhaar / Miniature Dachshund Wire-haired

BEST PUPPY IN SHOW

1 place
7463. Zz Top Sangue Magnifica
Cane Corso Italiano / Italian Corso Dog
2 place
10253. VAIVITA MECH GOSUDARYA
Dachshund Langhaar / Standard Dachshund Long-haired
3 place
6935. KOROLEVSK(IY)(AYA) IT I AM
St. Bernhardshund Langhaarig / St. Bernard Long-haired
4 place
7989. Rayo Bravoure Blanche
Dogo Argentino

BEST VETERAN IN SHOW

1 place
10711. Ex Sentia My Only Wish
Dachshund Rauhhaar / Standard Dachshund Wire-haire
2 place
10275. Eros Dagi Dog
Dachshund Langhaar / Standard Dachshund Long-haired
3 place
9622. SHERIDAN TIESTO Bella Fraga
Zwergschnauzer Schwarz-silber / Miniature Schnauzer Black and silver
4 place
8297. ANIELKA Nieszawska Sfora
Deutsche Dogge (schwarz, gefleckt) / Great Dane (black, harlequin)

BEST JUNIOR 2 GROUP FCI

1 place
8903. PETRO-PRESTIGE DJIYA
Do-Khyi / Tibetan Mastiff
2 place
7249. MASSIMO My Gal-Bull (FCI)
Bulldog
3 place
9232. MY MILA v Tani Kazari
Affenpinscher
4 place
9580. Gloris Carl Gustaf
Zwergschnauzer Schwarz-silber / Miniature Schnauzer Black and silver

BEST JUNIOR 4 GROUP FCI

1 place
10719. Juliana Tinto da Casa Amarela
Dachshund Rauhhaar / Standard Dachshund Wire-haire
2 place
10583. TOUCH ME LIKE YOU DO Vitoraz
Kaninchen-Dachshund Rauhhaar / Rabbit Dachshund Wire-haired
3 place
10513. AIDANTE KISS THE STARS
Dachshund Kurzhaar / Standard Dachshund Smooth-haired
4 place
10602. Almarxils SantaClaus
Zwerg-Dachshund Rauhhaar / Miniature Dachshund Wire-haired

BEST OF GROUP 2 FCI

1 place
8541. Hulk (Nava)
Fila Brasileiro
2 place
8931. MASTIFWAY ZANGA
Do-Khyi / Tibetan Mastiff
3 place
8980. KING OF HELLULAND EVERYTHING WILL BEGIN
Newfoundland
4 place
8389. The Red Squirrels Kandinsky
Dogue de Bordeaux

BEST OF GROUP 4 FCI

1 place
10441. NORDEN LIHT LISA
Zwerg-Dachshund Kurzhaar / Miniature Dachshund Smooth-haired
2 place
10671. QUEENLORD SKINNY LOVE
Zwerg-Dachshund Rauhhaar / Miniature Dachshund Wire-haired
3 place
10326. MAGIK RAINBOW AALSMEER GOLD
Kaninchen Dachshund Kurzhaar / Rabbit Dachshund Smooth-haired
4 place
10707. Ex Sentia DEVIL’S ADVOCATE

Dachshund Rauhhaar / Standard Dachshund Wire-haire


14-10-2018 – SUNDAY

BEST MINOR PUPPY IN SHOW

1 place
11686. Arys Snow Hurricane
Samoyed / Samoiedskaia Sabaka
2 place
14818. Debeaux Independence (AV2)
Shih Tzu
3 place
14125. Silkwhite Dreams Odette
Maltese
4 place
11430. Itadaki No Echiko Go
Hokkaido

BEST PUPPY IN SHOW

1 place
12590. Daen THAI’s ELUNA FOR AMBER FORGE
Thai Ridgeback Dog
2 place
12619. Minimaks Re Di Pistacchio
Bichon a poil frisé
3 place
14337. Sunrise Dragon KING OF RUSSIA
Pekingese
4 place
11922. Faiter Perl Of The Queen
Shiba

BEST VETERAN IN SHOW

1 place
11280. BUPE ITAPUCA
Basenji
2 place
14920. SAFFRON SHERHY ORGANZA
Shih Tzu
3 place
14486. MR PONTIUS od Lalanki
Caniche nain (blanc, marron, noir) / Miniature Poodle (white, brown, black)
4 place
15055. MAGIC SUNRISE GREAT GENTLEMAN
Epagneul nain Continental / Continental Toy Spaniel – Phalene

BEST JUNIOR 5 GROUP FCI

1 place
12118. LAYLA OF SIBERIAN LADY
Siberian Husky
2 place
11228. DAR BONY-SONA CHRISTMAS GIFT
Basenji
3 place
12528. Almaznyi Istochnik Serebryanaya Vual
Wolfspitz / Keeshond
4 place
11868. DAR CHINGIZA OCEAN OF LOVE
Shiba

BEST JUNIOR 9 GROUP FCI

1 place
14377. Afterglow Johnny Hates the Jazz
Caniche grand (blanc, marron, noir) / Standard Poodle (white, brown, black)
2 place
14279. Los Chatos del Norte Hate Me Again
Pug
3 place
14937. New Generation de Costalina
Epagneul nain Continental / Continental Toy Spaniel – Papillon
4 place
13833. Manticorns Gently
Griffon Bruxellois

BEST OF GROUP 5 FCI

1 place
12399. POMSADMIRER’S PREMUIM LIMITED EDITION
Zwergspitz / Pomeranian
2 place
11002. LSA ANGEL RISING STAR
American Akita
3 place
12087. Winter Melody JUST TOO COOL FOR TROUBLE
Siberian Husky
4 place
12574. JATAWA of Noppakao
Thai Ridgeback Dog

BEST OF GROUP 9 FCI

1 place
14357. LIVANDA KASHMIR
Pekingese
2 place
13847. Manticorns Enrico
Griffon Bruxellois
3 place
13027. PARADISE HOPE DOS LOVEANDBULL
Bouledogue français / French Bulldog
4 place
14399. Samarcanda Italian Lover
Caniche grand (blanc, marron, noir) / Standard Poodle (white, brown, black)

JUNIOR BEST IN SHOW

1 place
10719. Juliana Tinto da Casa Amarela
Dachshund Rauhhaar / Standard Dachshund Wire-haire
2 place
14377. Afterglow Johnny Hates the Jazz
Caniche grand (blanc, marron, noir) / Standard Poodle (white, brown, black)
3 place
2465. SUKLAAPUSUN BALDOVINO DELL’AMORE
Lagotto romagnolo / Romagna Water Dog
4 place
12118. LAYLA OF SIBERIAN LADY
Siberian Husky

VETERAN BEST IN SHOW

1 place
353. Dalmino Voodoo Vision
Dalmatinski Pas / Dalmatian
2 place
4755. Wild Touch Tipit z Hanky
American Staffordshire Terrier
3 place
11280. BUPE ITAPUCA
Basenji

BEST IN SHOW

1 place
353. Dalmino Voodoo Vision
Dalmatinski Pas / Dalmatian
2 place
4539. Karballido Staffs Undisputed Line
American Staffordshire Terrier
3 place
14357. LIVANDA KASHMIR
Pekingese
4 place
1445. Ambravittoriya Amadeus

Rövidszörü Magyar Vizsla / Hungarian Short-haired Pointer – Vizsla


OTHER RESULTS      HERE


Please follow and like us: